AKTUALNOŚCI:
Twórcza Interpretacja Tradycji „Śladami Oskara Kolberga” 2020
W ramach zadania p.t. Twórcza Interpretacja Tradycji "Śladami Oskara Kolberga" zrealizowane zostały następujące działania: Wydanie płyty CDuzupełnienie sprzętu muzycznego i oświetleniowego dla zespołu SerenczaKoncert promujący płytę pod tytułem „Twórcza Interpretacja...
czytaj dalejNocne koncerty uliczne w wykonaniu zespołu Serencza
W zamach grantu zakupiony został mobilny zestaw składający się z głośnika aktywnego, głośnika aktywnego do kontrabasu, miksera cyfrowego, oświetlenia LED oraz wózka platformowego. Dnia 4,07,2020r odbył się koncerty zespołu Serencza w 6 miejscach na ulicach Gorlic....
czytaj dalejOferta na NOCNE KONCERTY ULICZNE
...
czytaj dalejGalerie z koncertów i nie tylko

















Teledysk do tytułowej piosenki z płyty „OJ LE LEM”
Nasze płyty:
PŁYTA "OJ LE LEM" wydana w 2015 roku.
Płyta "POZA HUMEN" wydana w 2012 roku.
Płyta "ZELENYM HADWABOM" wydana w 2007 roku.
Płyta "PID OBŁACZKOM" wydana w 2004 roku.
Wydane płyty
Skomponowanych utworów
Zagranych koncertów
Zerwanych strun
Piszą o Nas:
Zespół Serencza proponuje nam współcześnie zagraną muzykę łemkowską. Nie ma tu folk-rockowych galopad, jest za to świetny, akustyczny puls i ciekawe interpretacje tematów tradycyjnych. Jest tu świeżość, którą ostatnimi czasy coraz trudniej u polskich kapel znaleźć. Większość rodzimej sceny idzie w profesjonalizm, zapominając często o tym co najważniejsze. Serenczy udaje się połączyć dobre granie z żywiołowością, a przynajmniej ze sporym wyczuciem.
Taclem
Serencza wydała dwie płyty: Pid obłaczkom (Pod okienkiem), którą stanowi niezwykła i tajemnicza muzyczna opowieść o świecie Łemków, ich radościach i smutkach codziennego życia ukrytego gdzieś pod strzechami starych chałup oraz Zelenym hadwabom (Zielonym jedwabiem) traktująca o mnogości doznań duchowych: flircie, miłości nieszczęśliwej i szczęśliwej oraz o – cienkiej jak tytułowa jedwabna nić – granicy między miłością a nienawiścią. Gorąco zachęcam do zapoznania się z utworami Serenczy. Dzięki niej – jak mawia polsko – gujański dziennikarz i aktor Brian Scott – człowiek staje się choć trochę Łemkiem.
Anna Ludwin
Gwiazdą wieczoru był folkowy zespół łemkowski „Serencza”. Zespół, wyposażony w bogate instrumentarium akustyczne – skrzypce, kontrabas, mandolinę, gitarę, akordeon, bębny, piszczałki i grzechotki – gra stare, zapomniane pieśni łemkowskie, którym stara się nadawać ciekawą, indywidualną interpretację. „Serencza”, występująca na żywo w wieczornej scenerii Jaworek, wspaniale łącząca brzmienie instrumentów z głosami żeńskimi i męskimi, wywołała niezapomniane doznania artystyczne i gorące oklaski zebranych widzów.
Alina Lelito